facebook

Przemysł farmaceutyczny a Nasze zdrowie – jak zdobyć 650 mln USD.

Pan Jerzy Zięba bacznie obserwuje medyczną rzeczywistość. Książka „Ukryte Terapie”, którą p. Jerzy napisał i opublikował – przybliża nas do innej, lepszej, prostszej wiedzy o naszym zdrowiu i jego zachowaniu. Zachowaniu i utrzymaniu i wcale nie przy udziale „wysokich lotów” medycyny.

Jakiś czas temu p. Jerzy napisał:

[…]

Jeśli ktoś używa „leku na rozrzedzenie” krwi pod nazwą PRADAXA, należy poprosić lekarza o zmianę na coś, co jest BEZPIECZNE ! To jest „lek”, który tak rozrzedzi krew, że w przypadku wystąpienia krwawienia wewnętrznego jest ono nie do zatrzymania. Dzieje się tak szczególnie u pacjentów starszych. Człowiek po prostu umiera, bo się wykrwawił, a lekarz jest bezradny, bo nie ma żadnego narzędzia do wstrzymania takiego krwotoku. Lekarz, który środek przepisał jest absolutnie bezkarny, za nic nie odpowiada, bo z pewnością zrobił to zgodnie z procedurami. Tak jak w przypadku szczepionek, tak jak zawsze i wszędzie w tego typu przypadkach. Są inne jeszcze, równie „nowoczesne” środki, podobne, lecz nie mniej niebezpieczne np. XARELTO lub APIXABAN. A teraz proszę mnie oświecić, bo czegoś nie rozumiem :
12 listopada 2011 zawiadomiono Polaków , że Pradaxa ZABIJA !
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/lek-pradaxa-zabija-przynajmniej-256-ofiar,190429.html
10 dni później, Pradaxa „…..otrzymała prestiżową nagrodę w Polsce.. została uznana, w kategorii Lecznictwa Otwartego, za najbardziej innowacyjny produkt ostatniej dekady w Polsce….”Czyli jak podało TVN :  Pradaxa zabija.  A może tu chodzi o to, że robi to w innowacyjny sposób? 😉 😉
http://www.termedia.pl/mz/Prestizowa-nagroda-Prix-Galien-dla-leku-Pradaxa,7592.html
W 2014 roku 4 000 (!!!) Amerykanów otrzymało za tę „innowację” 650 000 000 dolarów odszkodowania. Ciekawe ilu polskich pacjentów dostało jakiekolwiek odszkodowania?
Ooopss.. zapomniałem. Byłoby to możliwe, gdyby takie przypadki zostały zgłoszone do Sanepidu. Ciekawe czy były? Przecież jak powiedział nam jeden z byłych na szczęście wiceministrów zdrowia : Sanepid wie wszystko! Czy jest możliwe, żeby przez ostatnie 5 lat żaden z polskich pacjentów nie ucierpiał?
https://www.drugwatch.com/2014/05/28/boehringer-ingelheim-settles-pradaxa-lawsuits/

Wystarczy popatrzeć na wykres na str. 23 w linku poniżej
https://www.ismp.org/quarterwatch/pdfs/2012Q1.pdf
Czy ktoś mi jeszcze powie, że takiego czegoś nie wykryto w tzw. wieloletnich badaniach klinicznych ??  Czy nie lepiej byłoby wrócić do starej, w miarę dobrej, i stosunkowo bezpiecznej warfaryny? Nie… bo nie jest ona chroniona patentem. Na tym już przemysł farmaceutyczny nie może zrobić kasy! My musimy być poddani ciągle czemuś „nowoczesnemu”… i jak widać jesteśmy! A teraz zagadka ! Co w Polsce z tym fantem zrobiono? Czy Pradaxę natychmiast wycofano? Odpowiedź mamy z dnia :  18.06.2015
http://www.rynekaptek.pl/marketing-i-zarzadzanie/pradaxa-z-wiekszym-rabatem-ale-nie-dla-kazdego,8848.html
A może to dlatego, że natychmiast, bo już 16 listopada 2011 powiedziano lekarzom : „Nie straszcie, informujcie” ?
http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Pradaxa-informowac-nie-straszyc,114160,6.html
Pozdrawiam,
Jerzy Zięba

[…]

Panie Jurku prosimy o więcej, częściej i głośniej.

Kruszymy, beton, beton kruszymy i zakrzyczeć mafii się nie pozwolimy !

Drukuj

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *