facebook

13 maja 1917 r. FATIMA, myśl i módl się !

W miejscu zwanym Cova (słowo oznacza „dolinę”) da Iria („pokój”), w pobliżu wioski Fatima, 13 maja 1917 r. 9-letni Franciszek Marto, 7-letnia Hiacynta Marto oraz 10-letnia Łucja dos Santos stali się świadkami pierwszego z sześciu objawień Matki Bożej. Następnie 13 dnia każdego miesiąca od maja do października Matka Boża przychodziła na miejsce spotkania. Tylko w sierpniu – kiedy dzieci zostały aresztowane – Maryja objawiła się 19 dnia w innym miejscu. Przesłanie Maryi było czytelne: modlitwa, pokuta w intencji grzeszników i pokoju na świecie. Franciszek zmarł 4 kwietnia 1920 r. Hiacynta zmarła 20 lutego 1920 r. Natomiast Łucja wstąpiła do Karmelu w Coimbrze, gdzie przebywała aż do śmierci w 2005 r. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odwiedziło 3 Papieży: Paweł VI (1967 r.), Jan Paweł II (1982, 1991, 2000), Benedykt XVI (2010).

Zwróćcie uwagę, że do 1917 r. słowo „Fatima” kojarzone było z córką Mahometa (zm.w 632 r.), która do dziś jest centralną postacią mistyki islamu – głównie szyitów.  Objawienia Matki Bożej były przygotowane przez wcześniejsze objawienia z 1916 r.  – objawienia Anioła, kiedy od dwóch lat trwała I wojna światowa. Objawienia Anioła miały miejsce trzykrotnie. Anioł mówił: „Nie lękajcie się, jestem Aniołem Pokoju. Módlcie się ze mną”. Anioł uczył i przygotowywał Franciszka, Hiacyntę i Łucję. Uczył modlitwy, postawy adoracji i postawy wynagradzającej. Przygotowywał do kontemplacji. Anioł w czasie ostatniego (trzeciego) spotkania w lewym ręku trzymał Kielich, nad którym znajduje się Hostia z niej spływają do kielicha pojedyncze krople Krwi. Anioł pozostawia Kielich i Hostię zawieszoną w powietrzu, klęka i modli się razem z dziećmi. Następnie Łucja otrzymuje Hostię, a Franciszek i Hiacynta przyjmują zawartość Kielicha. Kilkaset lat wcześniej, w dalekiej Lotaryngii objawienia Archanioła Michała dodały odwagi innej osobie – pasterce – Joannie d’Arc.

Wróćmy, 5 maja 1917 r. papież Benedykt XV wzywa katolików do krucjaty modlitwy, aby wyprosić pokój (pamiętamy: trwa I wojna światowa), do litanii loretańskiej dołączono wezwanie „Królowo Pokoju, módl się za nami”. W tym samym czasie do Piotrogradzie pojawia się Lenin i zawiera pakt ze Stalinem i wzywa do obalenia rządu i przejęcia władzy przez komunistów. Maj, 13 maj 1917 r. Matka Boża, Królowa Pokoju przybywa z odpowiedzią  – zaczyna się „rewolucja antyradziecka, która rozpoczęła się w Fatimie, z Najświętszą Panienką i trójką dzieci. Ateistyczne i masońskie władze Portugalii prześladowały nie tylko Pastuszków, ale także ludzi którzy uwierzyli w objawienie. Zabronione były wszystkie formy kultu i obchodzenia katolickich świąt, a ludzie zostali poddani antychrześcijańskiej propagandzie. Czy znamy treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ? Ujawniono ją 13 maja 2000 r. w czasie beatyfikacji Franciszka i Hiacynty Marto. 13 maja 2000 r. Jan Paweł II wchodzi do fatimskiej bazyliki, gdzie modli się przy grobie Franciszka i Hiacynty.  Następnie spotyka się z bardzo słabą już siostrą Łucją (jest to ich trzecie spotkanie). Siostra Łucja umiera 13 lutego 2000 r.  a 2 kwietnia 2005 r. umiera Jan Paweł II. Wiemy, że jednym z wątków tej tajemnicy była postać „Biskupa w bieli” – znamy i wiemy o tym. Inny wątek to nawrócenie Rosji.  To jeszcze przed Nami….

Modlitwa Fatimska „ O Boże mój, wierzę w Ciebie uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i miłuję Ciebie. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują. Trójco przenajświętsza Ojcze, Synu, i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa obecnego na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi świętokradztwa i obojętności, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi proszę Cię o nawrócenie biednych grzeszników”.

 

Drukuj

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *