facebook

Jest takie miejsce, gdzie 38 lat temu zaczęła się ciekawa historia.

Miejsce Piastowe, Sanktuarium Św. Michała Archanioła. W tym miejscu 11.06.2017 br. odbędzie się

KORONACJA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ.

(…) Wielki znak się ukazał na niebie:  Niewiasta obleczona w słońce  i księżyc pod jej stopami,  a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”. /Ap 12, 1/
W wielkim znaku, czyli znaku cudownym, objawiłaś się Matko Najświętsza przed współczesnym człowiekiem, aby go obronić przed zniewoleniami i uzależnieniami złego ducha. Przez sto lat, mając przed sobą wizję Twych objawień w Fatimie, z nadzieją klękali przed twoim znakiem wierni Twoi czciciele. Również na tym wzgórzu, w które błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz zaszczepił pobożność do Ciebie, odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października Nabożeństwa Fatimskie. Pierwsze miało miejsce 6 maja 1979 r. i przez 38 lat modliły się tysiące wiernych. Cel był zawsze tylko jeden – aby się wzmocnić w wierze, nadziei i miłości, prosić o otrzymanie niezliczonych darów łaski Bożej na dalszą drogę życia chrześcijańskiego.
Matko Boża Fatimska! Przez tę cudowną Figurę, która przez tyle lat towarzyszyła naszym modlitwom podczas nabożeństw fatimskich, stałaś się nam tak bliską, jak blisko przy swej matce jest kochające ją dziecko. Ty jesteś naszą Matką! Bądź błogosławioną za to, że wypraszasz nam u Boga łaski, z którymi możemy dojść do szczęścia wiecznego. Gdyby nas łaska Twa opuściła, cóż by się z nami stało? Matko potężna na niebie i ziemi! Pani Fatimska! Chcemy być zupełnie Twoimi dziećmi, żyć tylko dla Boga i dla Ciebie, starać się o to, aby chwała Twoja nie ustawała nigdy, ale szerzyła się coraz dalej. Amen.

Fenomenalną homilię wygłosił w sobotę 3.06.2017 r.  x. Aleksander Ogrodnik –  były przełożony generalny michalitów,  Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym? – „Pan Bóg nie będzie bez końca czynił cudów po to, abyśmy mogli bez końca spać, pić i chuliganić”. Zamiast tego należy wprowadzić w czyn wciąż aktualne orędzie fatimskie.  Kaznodzieja stwierdził, że wszystkie najszlachetniejsze porywy serca polskiego jak idealizm, patriotyzm, serdeczność, uczynność, gościnność, odwaga, silna wiara i nieugiętość znalazły swój najpiękniejszy wyraz w kulcie Maryjnym.

Dlatego nie ma w Polsce kościoła bez Jej ołtarza, dlatego nie ma polskiego domu, gdzie by nie było Jej obrazu, dlatego nie ma dłuższej drogi w Polsce, gdzie by nie było Jej kapliczki – mówił. – Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym? – pytał ks. Aleksander Ogrodnik zauważając, że mimo tego, że Polacy od zawsze modlili się na Różańcu, naszego kraju nie ominęły zabory, najazdy innych państw, często bezbożnych. – To nie różaniec nas zgubił. Zgubiło nas i wciąż gubi pijaństwo, rozpusta, lekkomyślność, niedbalstwo, prywata. Różaniec trzeba mówić swoją drogą, a myśleć trzeźwo i pracować trzeźwo swoją drogą. Cudów w historii naszego narodu było dosyć. I Pan Bóg nie będzie bez końca czynił cudów po to, abyśmy mogli bez końca spać, pić i chuliganić – podkreślił.

Przybądź 11.06.2017 r. do Miejsca Piastowego, przybądź i zaczerpnij z siły i duchowości Sanktuarium Św. Michała Archanioła.

 

 

Drukuj

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *