facebook

Figura Chrystusa

Na terenie Sanktuarium w Licheniu Starym znajduje się Kościół Matki Bożej Częstochowskiej. Świątynia składa się z dwóch części: kościoła górnego i kościoła dolnego. W kościele dolnym świątyni znajduje się kaplica pod wezwaniem Krzyża Świętego, gdzie przechowywany jest krucyfiks słynący łaskami, który został ostrzelany z pistoletu przez Bertę Bauer – niemiecką nauczycielkę z licheńskiej szkoły Hitlerjugend w 1944 r. Chcąc udowodnić wychowankom, że nie ma Boga zaczęła strzelać do Chrystusa twierdząc , że gdyby był to by ją ukarał. Po zajęciach ogarnął ją paniczny strach i postanowiła wyjechać z Lichenia. Jadąc furmanką na stację kolejową do Konina nadleciał samolot i ich ostrzelał. Nikomu się nic nie stało. Ani koniom, ani woźnicy i furmance. Zginęła tylko Berta Bauer. Rany postrzałowe na ciele Berty były identyczne z ranami na figurze Chrystusa – są takie informacje od Marianów.
Siła rażenia samolotu myśliwskiego z czasów II wojny światowej była potworna. Mógł zatopić mały statek, zniszczyć wóz opancerzony, lokomotywę. A zwykłej furmance nic się nie stało a powinna zostać zmieciona pociskami. To cud.
– CIEKAWOSTKA – Nie ma części ciała na której nie byłoby przestrzelin za wyjątkiem prawej ręki którą Pan Jezus błogosławi.

FB_IMG_1541421472013 FB_IMG_1541421456483

Drukuj

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *