facebook

Kushner Family to sell $100m. bonds in Israel

Firma rodzinna Jareda Kushnera, starszego doradcy Białego Domu, złożyła papiery w celu zebrania co najmniej 100 milionów dolarów ze sprzedaży obligacji w Izraelu, poinformował The Wall Street Journal.

Według raportu, Kushner Companies złożyła na początku tego miesiąca dokumenty w Israel Securities Authority, aby sprzedać obligacje na giełdzie w Tel Awiwie. Sprzedaż prawdopodobnie miałaby miejsce w pierwszym kwartale 2021 roku. Jared Kushner odegrał wiodącą rolę w polityce administracji Trumpa na Bliskim Wschodzie i odegrał kluczową rolę w negocjowaniu izraelskich umów normalizacyjnych ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Bahrajnem, Marokiem i Sudanem. Związki jego rodziny z Izraelem i stosunki z premierem Benjaminem Netanjahu sięgają dziesięcioleci wstecz. Transakcja byłaby pierwszą emisją obligacji Kushner Companies w Izraelu, chociaż firma otrzymała w przeszłości pożyczki od Bank Leumi i Bank Hapoalim oraz inwestycje od Psagot i Harel, odnotowano w Dzienniku. Firma ściśle współpracowała również z izraelską rodziną Steinmetz, która zbiła fortunę jako jeden z wiodących na świecie handlarzy diamentami. Firma nie powiedziała, co zrobi z funduszami, ale dziennik spekulował, że może gromadzić gotówkę, aby wykorzystać falę tanich nieruchomości, które pandemia może wymusić w nadchodzącym roku. Na początku tego miesiąca firma wystawiła na sprzedaż portfel nieruchomości w stanie Maryland, który może kosztować 800 mln USD.

Kushner Companies posiada dziesiątki nieruchomości w Nowym Jorku i New Jersey o szacowanej wartości około 7 miliardów dolarów. Firma została założona przez ojca Jareda, Charlesa Kushnera, który został ułaskawiony przez prezydenta USA Donalda Trumpa na początku tego miesiąca za przestępstwa uchylania się od płacenia podatków i manipulowania świadkami, za które został skazany w 2004 roku. Nie jest jeszcze jasne, jaką rolę w firmie przejmie Jared Kushner, gdy kadencja Trumpa zakończy się 20 stycznia, czytamy w raporcie.

źródło: https://www.jpost.com/

Drukuj

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *