facebook

BlackRock_Vanguard_State Street

Istnieją 3 gigantyczne firmy finansowe, których światowa elita używa do kontrolowania korporacji, które są obecnie notowane na S&P 500.

Trzy firmy finansowe, o których mówię, to: BlackRock, Vanguard i State Street.

BlackRock zarządzał aktywami o wartości ok. 9 biliona dolarów [styczeń 2021 r.]  BlackRock, Inc. to amerykańska międzynarodowa korporacja zarządzająca inwestycjami z siedzibą w Nowym Jorku. Firma BlackRock, założona w 1988 roku jest największym na świecie zarządzającym aktywami.

Vanguard zarządza aktywami o wartości ok. 6 biliona dolarów od [styczeń 2021 r.]. The Vanguard Group, Inc. jest zarejestrowanym w USA doradcą inwestycyjnym z siedzibą w Malvern w Pensylwanii. Jest największym dostawcą funduszy inwestycyjnych i drugim co do wielkości dostawcą funduszy ETF na świecie po iShares firmy BlackRock. Oprócz funduszy inwestycyjnych i ETF, Vanguard oferuje usługi maklerskie, renty zmienne i stałe, usługi rachunków edukacyjnych, planowanie finansowe, zarządzanie aktywami i usługi powiernicze. Kilka funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Vanguard znajduje się na szczycie listy amerykańskich funduszy inwestycyjnych według zarządzanych aktywów.

Choć nie tak duże, jak pozostałe dwa, State Street  zarządzał aktywami o wartości ok. 3 biliona dolarów [styczeń 2021 r.].

Sumując te liczby, „wielka trójka” zarządzała aktywami o wartości prawie 18 bilionów dolarów w styczniu 2021 r.

Łącznie „wielka trójka” reprezentuje udziały w 88 % spółek, które są obecnie notowane na S&P 500.

Na przykład, Wielka Trójka posiada wiodące udziały w firmach takich jak: Apple (AAPL), JPMorgan Chase (JPM) i Pfizer (PFE).

Bycie największym właścicielem spółki notowanej na giełdzie nie oznacza, że możesz robić, co chcesz, ale daje ci ogromną władzę.

Na przykład w zeszłym miesiącu firmy BlackRock i Vanguard odegrały kluczową rolę w instalacji dwóch nowych członków w radzie dyrektorów ExxonMobil …

ExxonMobil nie chciał tych nowych członków zarządu, ale został zmuszony do ich przyjęcia.

A ci nowi członkowie zarządu pomogą zapewnić pełniejsze dostosowanie ExxonMobil do agendy klimatycznej globalnej elity.

Osobom należącym do światowej elity znacznie łatwiej jest użyć pieniędzy i władzy do wprowadzania zmian za pośrednictwem struktur korporacyjnych niż za pośrednictwem różnych organów rządowych na całym świecie.

W rzeczywistości wielu twierdzi, że w 2021 roku korporacje będą miały znacznie większy wpływ na nasze codzienne życie, niż jakiekolwiek podmioty rządowe.

 

źródło: activistpost.com

Drukuj

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *